Neohodnoceno

Don Q Single Barrel 2007 40% 0,7l

Tak jako Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, jeho jmenovec Don Q reprezentuje cestu za dokonalým rumem. Portoriko je celosvětově známé jako rodiště těch nejkvalitnějších rumů - a rodina Serrallés se jejich zdokonalování věnuje už po šest generací. Ochutnejte ostrý Don Q Spiced, dvakrát zrající blend rumů Sherry Cask Finish nebo jedinečný vintage Don Q Single Barrel 2009. Všechny s příjemným pocitem, že při jejich výrobě byl brán ohled (mimo jejich vytříbené chuti) i na životní prostředí.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 308
Značka: Don Q
1 099 Kč
Kategorie: Rumy
Hmotnost: 1.2 kg
Země původu: Portoriko
Položka byla vyprodána…
Don Q 2007
Tip Limitovaná edice

Příběh Serrallés se začal psát v roce 1865 na cukrové plantáži Hacienda Mercedita u města Ponce na jižním pobřeží Portorika. V tomto roce zde Don Juan Serrallés, syn španělských imigrantů, vyrobil prvních pár soudků rumu v copper still dovezené z Francie. Dnes je lihovar Serrallés význačný nejen produkcí kvalitních portorických rumů, ale také nadšením a časem investovanými do přeměny na jeden z nejvíce environmentálně zodpovědných lihovarů v oboru.
Značku Don Q představil Serallés v roce 1934, krátce po konci prohibice. Značka se jmenuje podle Dona Quijota - tak jako Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, Don Q reprezentuje cestu za dokonalým rumem. Dnes je premiovou exportní značku a také nejprodávanějším rumem v Portoriku.

Rum od Serallés patří mezi širší skupinu rumů, které spojuje takzvaně španělské dědictví. Jejich společnými znaky jsou například poměrně krátká fermentace, využití vyšlechtěných kvasinek, column destilace nebo mísení lehčích a těžších rumů. V současnosti je výroba v lihovaru Serrallés charakteristická systémem mnohočetné destilace a filtrací aktivním uhlíkem, jejichž výsledkem je čistý a ryzí rum. Řemeslné umění zrání v sudech z amerického bílého dubu a pečlivé míchání jsou výhradními recepty rodiny Serrallés, a byly zdokonalovány úsilím šesti generací. Umění míchání těch nejlepších rumů v tom správném prostředí, místě a čase zaručuje stabilně kvalitní výsledky - portfolio prémiových rumů s osobitým aroma a dokonalou vyvážeností. K tomu přispívá i použití vody z Río Inabón - na jejíž využívání má rodina Serallés výhradní právo. Melasu Serallés dováží z Dominikánské republiky a Guatemaly. Lihovar Serrallés si vedle výjimečné kvality svých produktů zakládá také na environmentálně odpovědném přístupu k produkci a využití obnovitelných energií, a je jedním z nejekologičtějších výrobců lihovin na světě - hlavně díky inovativnímu nakládání s odpadní vodou, energetické efektivnosti a redukci emisí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: