O fiftydrinks.cz

Jak to celé začalo?

Vytvořit si e-shopkvalitním pitím a delikatesami v mém případě rozhodně nebyla náhoda. Bylo mi asi třináct, když jsem se poprvé začal zajímat o koktejly. Začal jsem zkoumat celou tu alchymii propojení různých surovin do výsledného chutného koktejlu. Tehdy jsem ještě netušil, že koktejly a láska ke kvalitnímu pití a jídlu se mnou zůstanou navždy.

Moje první krůčky v barmanství

Ještě jako žák základní školy jsem vymýšlel první nealkoholické koktejly, které s radostí ochutnávala moje maminka (a koktejly miluje dodnes). Ochucoval jsem si tehdy kostky ledu sirupy a bylinkami, aniž bych tušil, že za pár desítek let z toho bude hit. Studium na hotelové škole byla jasná volba

a s tím přišla účast na mnoha barmanských soutěžích. 

Bar, barmanství, koktejly, FIFTY-FIFTY

Gastronomie, a především barmanství se stali mým životním stylem a vášní. Pracoval jsem jako číšník, barman, FB manažer. Již v té době jsem začal dělat barový catering, ke kterému jsme postupně přidali také kávový catering, barmanské kurzy, školení, barman show nebo řízené degustace. V roce 2009 jsem si splnil svůj sen. S kolegou jsme otevřeli Coffee & cocktail bar FIFTY-FIFTY v Kopřivnici

Dali jsme si velký úkol. Rozhodli jsme se lidi v Kopřivnici, v menším průmyslovém městě, naučit pít koktejly a kvalitní alkohol. Myslím, že se nám to povedlo. Nabídku a sortiment destilátů jsme postupně měnili, rozšiřovali a zkvalitňovali až do dnešní podoby. Na baru máme přibližně 200 lahví, z toho asi 80 rumů

Během 11 let provozu jsme organizovali barmanské soutěže, pravidelné rumové degustace, whisky a ginové degustace. Aktivně jsme se účastnili soutěží barů, ale také jako barmani. Celou tu dobu jsem se také aktivně účastnil barmanských soutěží jako komisař nebo moderátor a byl jsem aktivním členem České barmanské asociace.

Fiftydrinks.cz

Moje mnohaleté zkušenosti v oblasti barmanství, láska k němu a také znalost prostředí mi vnukly nápad založit si e-shop. To bylo přibližně před pěti roky. Tehdy jsem tuto myšlenku ještě odložil. Nakonec všemu pomohla doba covidová. Koktejlový bar jsme předělali částečně na prodejnu a s tím logicky došlo také na e-shop.

Nyní se snažím zúročit své zkušenosti k milovanému oboru a snažím se pro vás vyhledávat a nabízet co nejvíce zajímavé produkty nejen ze světa alkoholu. V nabídce najdete také víno, pivo z minipivovarů, bio limonády, mošty, čokolády a plno delikates, jako například limonády BOHEMSCA, potraviny značky Chuť Moravy, což je opravdu skvělá záležitost, nebo běžnější výrobky značky Hradecké delikatesy. Určitě musím také zmínit věci, které u náš v ČR jen tak nenajdete. Jedná se třeba o španělské výrobky.

Stejně jako v baru se snažím i ve virtuální prodejně nabídnout zákazníkům to nejlepší. A samozřejmě kdykoliv rád poradím nebo pomůžu s výběrem. Budu rád, pokud se stanete našimi spokojenými zákazníky.

Martin Eichenbaum