O fiftydrinks.cz

Jak to celé začalo?

Vytvořit si e-shopkvalitním pitím a delikatesami v mém případě rozhodně nebyla náhoda. Bylo mi asi třináct, když jsem se poprvé začal zajímat o koktejly. Začal jsem zkoumat celou tu alchymii propojení různých surovin do výsledného chutného koktejlu. Tehdy jsem ještě netušil, že koktejly a láska ke kvalitnímu pití a jídlu se mnou zůstanou navždy.

Moje první krůčky v barmanství

Ještě jako žák základní školy jsem vymýšlel první nealkoholické koktejly, které s radostí ochutnávala moje maminka (a koktejly miluje dodnes). Ochucoval jsem si tehdy kostky ledu sirupy a bylinkami, aniž bych tušil, že za pár desítek let z toho bude hit. Studium na hotelové škole byla jasná volba

a s tím přišla účast na mnoha barmanských soutěžích. 

Bar, barmanství, koktejly, FIFTY-FIFTY

Gastronomie, a především barmanství se stali mým životním stylem a vášní. Pracoval jsem jako číšník, barman, FB manažer. Již v té době jsem začal dělat barový catering, ke kterému jsme postupně přidali také kávový catering, barmanské kurzy, školení, barman show nebo řízené degustace. V roce 2009 jsem si splnil svůj sen. S kolegou jsme otevřeli Coffee & cocktail bar FIFTY-FIFTY v Kopřivnici

Dali jsme si velký úkol. Rozhodli jsme se lidi v Kopřivnici, v menším průmyslovém městě, naučit pít koktejly a kvalitní alkohol. Myslím, že se nám to povedlo. Nabídku a sortiment destilátů jsme postupně měnili, rozšiřovali a zkvalitňovali až do dnešní podoby. Na baru máme přibližně 200 lahví, z toho asi 80 rumů

Během 11 let provozu jsme organizovali barmanské soutěže, pravidelné rumové degustace, whisky a ginové degustace. Aktivně jsme se účastnili soutěží barů, ale také jako barmani. Celou tu dobu jsem se také aktivně účastnil barmanských soutěží jako komisař nebo moderátor a byl jsem aktivním členem České barmanské asociace.

Fiftydrinks.cz

Moje mnohaleté zkušenosti v oblasti barmanství, láska k němu a také znalost prostředí mi vnukly nápad založit si e-shop. To bylo přibližně před pěti roky. Tehdy jsem tuto myšlenku ještě odložil. Nakonec všemu pomohla doba covidová. Koktejlový bar jsme předělali částečně na prodejnu a s tím logicky došlo také na e-shop.

Nyní se snažím zúročit své zkušenosti k milovanému oboru a snažím se pro vás vyhledávat a nabízet co nejvíce zajímavé produkty nejen ze světa alkoholu. V nabídce najdete také víno, pivo z minipivovarů, bio limonády, mošty, čokolády a plno delikates, jako například limonády BOHEMSCA, potraviny značky Chuť Moravy, což je opravdu skvělá záležitost, nebo běžnější výrobky značky Hradecké delikatesy. Určitě musím také zmínit věci, které u náš v ČR jen tak nenajdete. Jedná se třeba o španělské výrobky.

Stejně jako v baru se snažím i ve virtuální prodejně nabídnout zákazníkům to nejlepší. A samozřejmě kdykoliv rád poradím nebo pomůžu s výběrem. Budu rád, pokud se stanete našimi spokojenými zákazníky.

Martin Eichenbaum

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení